Kategoriler
Alışveriş Sepetim
Sepetiniz boş..
Üye Girişi
Email :
Şifre :
   
Üye Ol | Şifremi Unuttum
Kampanyadakiler
Çok Satılanlar
2016 Polis Meslek Hukuku ve Mevzuatı Komiser Yardımcılığı Misyon Koruma Konu Anlatımlı Modüler Set Son Baskı-Mehmet Akdeniz-Murat Yayınları-Kargo Bedava2017 Antrenmanlarla Matematik 1 Birinci Kitap Antrenman Yayıncılık2016 DHBT Hazırlık Kitabı+Soru Bankası 2 Kitap Seti Yedibeyza Yayınları-Mehmet Ümütli2016 DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Hazırlık Kitabı MBSTS - Yeterlilik - Yedibeyza Yayınları - Mehmet Ümütli2016 KPSS Lise ve Önlisans Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı Pegem Yayınları2016 Evveliyat KPSS Tarih 44 Deneme Sınavı İsem Yayınları 2017 YGS Şahane Tek Kitap Konu Anlatımlı Soru Bankası Hediyeli Akıllı Adam Yayınları2016 KPSS Evveliyat Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık2017 KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set Pegem Yayınları-Kargo Bedava2016 Evveliyat KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Ders Notları Seti 5 Kitap İsem Yayınları
Son Eklenen Ürünler
Altın Karma LYS 3 Türk Dili ve Edebiyatı Coğrafya 1 5 Farklı Yayın 5 Deneme ANYAAltın Karma LYS 2 Fizik Kimya Biyoloji 5 Farklı Yayın 5 Deneme ANYAAltın Karma LYS 1 Matematik Geometri 5 Farklı Yayın 5 Deneme ANYA4. Sınıf Uygun Pratik Matematik Sadık Uygun YayınlarıLYS 4 Tarih Coğrafya Felsefe Grubu Tamamı Çözümlü 5 Deneme Kısa Cevaplı Açık Uçlu Sorular Pelikan YayıneviLYS 3 Türk Dili ve Edebiyatı Coğrafya 1 Tamamı Çözümlü 5 Deneme Kısa Cevaplı Açık Uçlu Sorular Pelikan YayıneviLYS 2 Fen Bilimleri Tamamı Çözümlü 5 Deneme Kısa Cevaplı Açık Uçlu Sorular Pelikan YayıneviLYS 1 Matematik Tamamı Çözümlü 5 Deneme Kısa Cevaplı Açık Uçlu Sorular Pelikan Kitabevi2017 SPK - SPF Konut Değerleme Lisansı 2 Kitap Pelikan Yayınevi2017 SPK - SPF Gayrimenkul Değerleme Lisansı 4 Kitap Pelikan Yayınevi
Son Gezdiğiniz Ürünler
Henüz Gezdiğiniz Ürün Bulunmuyor
50 TL Üzeri Kargo Bedava
Peşin Fiyatına 4 Taksit
Kargo Fiyatları
Aras Online Kargo Takip
Sürat Online Kargo Takip
Facebook Takip
Kelepir Ürünler
Aras Kargo Kapıda Ödeme
Ahsen Yayınları DHBT Seti
Ahsen Yayınları Sipariş Hattı
Haberler
Yargı Yayınevi 2017 Kitapları Yargı Yayınevi 2017 Kitapları
Pegem Yayınları 2017 Kitapları Pegem Yayınları 2017 Kitapları
Yediiklim Yayıncılık 2017 Kitapları Yediiklim Yayıncılık 2017 Kitapları
Uzman Kariyer Yayınları 2017 Kitapları Uzman Kariyer Yayınları 2017 Kitapları
İhtiyaç Yayıncılık 2017 Kitapları İhtiyaç Yayıncılık 2017 Kitapları
Beyaz Kalem Yayınları 2017 Kitapları Beyaz Kalem Yayınları 2017 Kitapları
İsem Yayınları 2017 Kitapları İsem Yayınları 2017 Kitapları
Data Yayınları 2017 Kitapları Data Yayınları 2017 Kitapları
Lider Yayınları 2017 Kitapları Lider Yayınları 2017 Kitapları
Kitapalalim.com’a hoş geldiniz! Kitapalalim.com’a hoş geldiniz!
Ürünler / MBSTS-DHBT Sınav Kitapları/ DHBT Kitap Setleri
  2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava
%38
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava
Resmi büyütmek için tıklayın
ISBN / BARKOD : 9786052345685
Yayın Evi : DDY Yayınları
Piyasa Fiyatı : 135.00 TL
İndirimli Fiyatı : 85.00 TL
Kdv Oranı : Kdv Dahil
Toplam : 85.00 TL
Kargo Ücreti : Türkiye'nin Her Yerine 5 TL
Kampanya İndirim : Bu ürün indirimdedir
Teslim Süresi :
Bu ürünü : World karta 7.93 TL. den başlayan fiyatlarla 12 taksite alabilirsiniz
 
Ürün Bilgisi
 
Taksit Seçenekleri
 
Yorumlar
 
Tavsiye Et
 
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava

Aynı Gün Hızlı Kargo  

Saat 18:00 Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Hızlı Gönderi. 

2016 SGK Sosyal Güvenlik Kurumu Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatımlı Soru Bankası Pegem Yayınları-Kargo Bedava

Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com

2016 DHBT 1 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Soru Bankası DDY Yayınları

Son yıllarda ülkemizde birçok kurumda olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda da personel alımında objektif kriterlere dayalı mesleki seçme sınavları yapılmaktadır. İlk olarak Diyanet Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) veya Yeterlik adıyla başlayan süreç artık DHBT adıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi sınavı şeklinde devam etmektedir. Bu değişiklik sadece basit bir isim değişikliği olmayıp, sınav tarzının, soru tiplerinin ve kaynak kullanımıyla ilgili birçokdeğişikliği de beraberinde getirmektedir.

Yeterlik sınavları Diyanet İşleri Başkanlığı adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktaydı. Ancak mart 2014 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığı ÖSYM ile bir protokol imzaladı. Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alım sınavlarını iki yılda bir kere yapacak.
Bu sınavlar ÖSYM sistemine uygun olarak yapılacak. Sınavlarda, ÖSYM’nin sınav soru stillerine uygun sorular sorulacak. Yeni sınav sisteminin adı da Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınav yani kısaca, DHBT olmuştur. Personel alımı iki aşamadan meydana gelecek. Birinci aşamada adaylar, KPSS genel kültür ve genel yetenek sınavına gireceklerdir. Tabii bu sınav da ÖSYM tarafından yapılacaktır.

İkinci aşamada ise DHBT – 1 ve DHBT – 2 Sınavları yapılacaktır. DHBT – 1 ve DHBT – 2 sınavlarının her birinde adaylara 20 soru sorulacaktır. DHBT – 1 sınavına girecek adaylar, lisans son sınıf ve mezunları, önlisans son sınıf ve mezunları ve İHL son sınıf öğrencileri ve mezunlarıdır. DHBT – 1 sınavına girecek olan bütün adaylara, aynı kaynaktan 20 soru sorulacaktır. DHBT Sınavları iki yılda bir kere yapılacaktır. Bu sınavlardan alınan puanlar iki yıl geçerliolacak ve Diyanet İşleri Başkanlığı iki yıl boyunca alacağı personeli bu sınavdaki başarısına göre belirleyecektir.

ÖSYM’nin yaptığı bütün sınavlarda, yanlış yapılan soruların, doğru soruları götürüyor olmasıdır. Bazen, 4 yanlış bir doğruyu götürüyor, bazen de, 3 yanlış bir doğruyu götürüyor. Bu konuya da adaylarımızın dikkat etmesi gerektiğini düşünüyoruz. DHBT – 1 sınavı ile ilgili ÖSYM’nin yaptığı açıklamalar ışığında, adaylar aşağıdaki konulardan ve kaynaklardan sorumlu tutulacaklardır.
1. İnanç Esasları (İlmihal, TDV)
2. İbadet Esasları (İlmihal, TDV)
3. Kur’an-ı Kerim ve Anlam Bilgisi, Tecvit (Kur’an Yolu Türkçe meal ve Tefsiri, Komisyon,Diyanet İşleri Başkanlığı Yay., Ankara,2006)
4. Siyer (İbrahim Sarıçam, Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Diyanet İşleri Başkanlığı Yay., Ankara, 2004. Hamidullah, Muhammed, İslam Peygamberi, İstanbul, 2003)
5. İslam Ahlakı (İlmihal, TDV)


DHBT sınavlarına hazırlanırken sizlere önerimiz;
1. Konu anlatımlı kitaplar yerine, belirlenen kaynaklardan konuları öğrenmeye çalışınız.Sonrasında konu anlatımlı kitabımıza çalışarak öğrendiğiniz bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Ancak sınava kadar çalışacağınız kaynakların çok olduğunu ve zamanınızın yetmeyeceğini düşünüyorsanız konu anlatımlı soru bankamızdan yararlanmanızı öneririz. Konu anlatımlı soru bankamızı güvenle kullanabilirsiniz. Çünkü elnizdeki bu kitap sınavda sorumlu olunan kaynaklara bağlı kalınarak hazırlanmış özet çalışmadır. Kaynakların dışına çıkılmadan ancak özet bilgiler alınarak oluşturulmuştur.
2. Soru bankası alacaksanız, soruların 5 şıklı olmasına dikkat ediniz.
3. Alacağınız soru bankasındaki sorularda, yorum soruları var mı? Paragraf soruları kullanılmış mı? Bilgiyi kullanmaya yönelik soru tipleri mevcut mu? Bilgi soruları hazırlanmışmı? ÖSYM’nin bu tarz soruları bütün sınavlarda kullandığını biliyoruz. ÖSYM’nin yapacağı sınavla ilgili yayınladığı bir soruyu burada sizinle paylaşarak önerilerimizin ne kadar önemliolduğunu göstermek isteriz.


Mart 2014 ÖSYM’nin Yayınladığı Örnek Soru
Hz. Peygamber’in Mekke’den Medine’ye hicreti, sadece bir mekan değişikliği olarak görülmemelidir. İslam tarihinde yen i bir dönemin başlangıcı sayılan Hicret’in, siyasi ve sosyal açıdan da önemli neticeleri olmuştur.

Buna göre,
I. İslam’ın devletleşme sürecinin temelleri atılmıştır.
II.İslam’a açıktan tebliğ dönemi başlatılmıştır.
III.İslam’ın özgürce yaşanacağı bir ortam oluşturulmuştur.
IV.İslam’ın kurumsal bir yapıya dönüşme süreci başlatılmıştır.
Yargılarından hangileri Hicret’in sonuçları arasında gösterilebilir?
A) Yalnız II
B) I-IV
C) II-III
D) I-III-IV
E) I-II-III-IV

4. Kaynakları okumadan, testleri çözmeyiniz. Önce kaynakları okuyup konu anlatımlı soru bankamızdan bilgilerinizi pekiştirip sonra testleri çözünüz, çözdüğünüz testlerdeki hataları-nız için, kaynağa geri dönüp, o konuyu tekrar okuyarak, eksik bilgilerinizi tamamlayınız. Diyanet İşleri Başkanlığının sınavlarına yönelik yapılan konu anlatımı ve soru bankası kitaplarının çokluğu malumunuzdur. Piyasada, 3-4 yıl önce yazılmış kitapların kapakları
değiştirilerek DHBT 2014 şeklinde ibarelerle piyasaya sürüldüğünü üzülerek izlemekteyiz.  bu konuda adayların dikkatli olmalarını,seçici davranmaları gerektiğini sürekli gündemde tutmaya çalışıyoruz. DHBT ile ilgili gerçek ve doğru bilgileri, sitelerimizden takip edebilirsiniz.

DDY Yayınları olarak çıkardığımız DHBT – 1 Konu Anlatımlı Soru Bankamız, yukarıdaki konular ve kaynaklar dikkate alınarak, ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmış kitaptır. DHBT 1 ve DHBT 2 Soru bankası ve Konu anlatımlı soru bankası kitaplarımızın alandaki eksikliği doldurmasını ümit ediyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.

Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com

 

DDY YAYINLARI

 

 Aynı Gün Hızlı Kargo  

Saat 18:00 Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Hızlı Gönderi.

 2016 DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı Soru Bankası DDY Yayınları

ELİNİZDEKİ DHBT 2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi) HAZIRLIK KİTABI, ÖSYM SINAV SİSTEMİNE % 100 UYUMLUDUR.

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı geçtiğimiz yıllarda, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımlarını “YETERLİK” sınavları sonucuna göre alıyordu. ÖSYM ile yaptığı antlaşma neticesinde artık, her iki yılda bir DHBT-1 ve DHBT 2 sınavlarını yaparak, bu sınavlarda başarılı olan adayları personel olarak bünyesine alacaktır.

Unutmayınız! Bu sınavda alınan notlar ve başarı sırası iki yıl geçerli olacaktır. Geçtiğimiz yıl sonunda İlahiyat Önlisans mezunu olan veya mezun olabilecek durumda olan arkadaşlarımızın sınava hazırlık sürecinde konu anlatımı konusunda bir özet kitaba ihtiyaç duyduğu ile ilgili pek çok mail ve telefon aldık. Bu nedenle DDY Yayınları olarak mevcut olan DHBT – 2 ÖNLİSANS Soru Bankamızın yanında bir de DHBT – 2 ÖNLİSANS Konu Anlatımlı Soru Bankası çıkarmayı öngördük. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız yaklaşık sekiz aylık titiz bir çalışma sonucunda iki kitabımızı da sizlerin beğenisine sunmuş olduk. Rabbimize şükürler olsun.

Lütfen bu kitabı çözerken, elinizdeki veya raflardaki diğer kitaplarla karşılaştırınız. İlahiyat Önlisans konu ve kitapları hangi kitapta bu şekilde incelenip, soru bankası haline getirilmiştir. Eğer alternatifi varsa bu kitapla birlikte onu, yoksa bu kitabı herkese tavsiye etmenizi özellikle rica ediyoruz. Önemli olan, sınava girecek 250 bin kişinin doğru yönlendirilmesidir. Malumunuz aşağıdaki 12 dersin hepsinden sorumlusunuz. Bu derslere çalışmadan, bu sınavı kazanmanız mümkün değildir. Türkiye’deki DHBT 1 ve DHBT-2 kitaplarının hangisinde buradaki derslere yönelik konu anlatımı ve soruların olduğunu sizlerin takdirine bırakıyoruz.

DHBT 2 Sınavına önlisans düzeyinden girecek adaylara, aşağıdaki derslerden 20 soru sorulacaktır. Soruların çarpanı 0.40’tır. Katsayısı en yüksek olan bölüm DHBT 2’dir. Önlisans ile ilgili aşağıdaki dersler DHBT 2 müfredatının tamamını oluşturmaktadır.

1. Tefsir
2. Tefsir Usulü ve Tarihi
3. İslam Hukukuna Giriş
4. Günümüz Fıkıh Problemleri
5. Hadis
6. Hadis Tarihi ve Usulü
7. İslam İnanç Esasları
8. Kelama Giriş
9. İlk Dönem İslam Tarihi
10. İslam Kurumları ve Medeniyeti
11. İslam Mezhepler Tarihi
12. Yaşayan Dünya dinleri

Elinizdeki soru bankası, yukarıdaki 12 derse yönelik hazırlanmıştır. DHBT 2 Önlisans düzeyi sorular yukarıdaki derslerden ve bu derslere ait müfredatlardan gelecektir. Bu yüzden, kesinlikle yukarıdaki derslerin hepsinin yer aldığı soru bankası kitaplarını kaynak olarak alınız. Kaynak seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, DHBT 2 kitabında yukarıdaki 12 derse ait bilgiler mevcut mu? Eğer DHBT 2 (İlahiyat Önlisans) kaynak kitap alacaksanız ve yukarıdaki dersler yoksa, ya da bir kısmı var bir kısmı yoksa, o kaynağın sizlere çok yararlı olacağını düşünmüyoruz. Kitaplarımızı nerelerde bulabilirsiniz?

DHBT 1, DHBT 2 (İhl düzeyi) DHBT 2 (Önlisans düzeyi) soru bankası kitaplarımızı Türkiye’deki bütün Diyanet Vakıf Yayınevlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca birçok müftülük yayınevinden de alabilirsiniz. Eğer kitapçılarda arayıp bulamıyorsanız, kitapçıları bilgilendirmenizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Kitaplarımızda, mail adreslerimiz ve telefon numaralarımız mevcuttur. 

ÇOK ÖNEMLİ
Şu anda piyasadaki DHBT 1 ve DHBT 2 ile ilgili bütün kitaplar birbirlerinin MUADİLİDİR. Yani birbirlerine çok benzer. Zaten birçoğu da sınava girecek adayların ellerinde olan kaynaklar. Sınava yaklaşık 250 bin kişi girecekse, zaten MUADİL kaynaklar en az 150 bin adayda mevcuttur. Ancak elinizdeki bu DHBT kitabı ve diğer iki DHBT SORU BANKASI kitaplarımız ALTERNATİF kitaplardır. Çünkü bu kitaplar, incelediğinizde göreceksiniz ki, yeni sisteme yönelik hazırlanmıştır. Daha önceki dönemlerde, YETERLİLİK kitaplarımız mevcut olmadığından, dönüşüm sözkonusu değildir. Bütün kitaplarımız sıfırdan, direk kaynaklarından hazırlanmış ve sizlere sunulmuştur.

Unutmayın!!! Elinizdeki ve piyasadaki kitapların, ALTERNATİFİ olan KAYNAK arıyorsanız, DHBT ve DHBT 2 SORU BANKASI kitaplarımızı tercih etmelisiniz. Çünkü bizim MUADİLİMİZ yok… 

DDY Yayınları olarak çıkardığımız DHBT -2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi), Soru bankası ve Konu anlatımlı soru bankası yukarıdaki dersler ve kaynaklar dikkate alınarak, ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.

DHBT 1 Ortak (İlahiyat, Önlisans, İhl), DHBT 2 (İhl Düzeyi), DHBT 2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi) Soru bankası kitaplarımızın alandaki eksikliği doldurmasını ümit ediyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.

Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com

DDY YAYINLARI

 

Aynı Gün Hızlı Kargo  

Saat 18:00 Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Hızlı Gönderi.

 2016 DHBT 2 Önlisans Soru Bankası DDY Yayınları

ELİNİZDEKİ DHBT 2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi) HAZIRLIK KİTABI, ÖSYM SINAV SİSTEMİNE % 100 UYUMLUDUR.

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı geçtiğimiz yıllarda, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımlarını “YETERLİK” sınavları sonucuna göre alıyordu. ÖSYM ile yaptığı antlaşma neticesinde artık, her iki yılda bir DHBT-1 ve DHBT 2 sınavlarını yaparak, bu sınavlarda başarılı olan adayları personel olarak bünyesine alacaktır.

Unutmayınız! Bu sınavda alınan notlar ve başarı sırası iki yıl geçerli olacaktır. Geçtiğimiz yıl sonunda İlahiyat Önlisans mezunu olan veya mezun olabilecek durumda olan arkadaşlarımızın sınava hazırlık sürecinde konu anlatımı konusunda bir özet kitaba ihtiyaç duyduğu ile ilgili pek çok mail ve telefon aldık. Bu nedenle DDY Yayınları olarak mevcut olan DHBT – 2 ÖNLİSANS Soru Bankamızın yanında bir de DHBT – 2 ÖNLİSANS Konu Anlatımlı Soru Bankası çıkarmayı öngördük. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız yaklaşık sekiz aylık titiz bir çalışma sonucunda iki kitabımızı da sizlerin beğenisine sunmuş olduk. Rabbimize şükürler olsun.

Lütfen bu kitabı çözerken, elinizdeki veya raflardaki diğer kitaplarla karşılaştırınız. İlahiyat Önlisans konu ve kitapları hangi kitapta bu şekilde incelenip, soru bankası haline getirilmiştir. Eğer alternatifi varsa bu kitapla birlikte onu, yoksa bu kitabı herkese tavsiye etmenizi özellikle rica ediyoruz. Önemli olan, sınava girecek 250 bin kişinin doğru yönlendirilmesidir. Malumunuz aşağıdaki 12 dersin hepsinden sorumlusunuz. Bu derslere çalışmadan, bu sınavı kazanmanız mümkün değildir. Türkiye’deki DHBT 1 ve DHBT-2 kitaplarının hangisinde buradaki derslere yönelik konu anlatımı ve soruların olduğunu sizlerin takdirine bırakıyoruz.

DHBT 2 Sınavına önlisans düzeyinden girecek adaylara, aşağıdaki derslerden 20 soru sorulacaktır. Soruların çarpanı 0.40’tır. Katsayısı en yüksek olan bölüm DHBT 2’dir. Önlisans ile ilgili aşağıdaki dersler DHBT 2 müfredatının tamamını oluşturmaktadır.

1. Tefsir
2. Tefsir Usulü ve Tarihi
3. İslam Hukukuna Giriş
4. Günümüz Fıkıh Problemleri
5. Hadis
6. Hadis Tarihi ve Usulü
7. İslam İnanç Esasları
8. Kelama Giriş
9. İlk Dönem İslam Tarihi
10. İslam Kurumları ve Medeniyeti
11. İslam Mezhepler Tarihi
12. Yaşayan Dünya dinleri

Elinizdeki soru bankası, yukarıdaki 12 derse yönelik hazırlanmıştır. DHBT 2 Önlisans düzeyi sorular yukarıdaki derslerden ve bu derslere ait müfredatlardan gelecektir. Bu yüzden, kesinlikle yukarıdaki derslerin hepsinin yer aldığı soru bankası kitaplarını kaynak olarak alınız. Kaynak seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, DHBT 2 kitabında yukarıdaki 12 derse ait bilgiler mevcut mu? Eğer DHBT 2 (İlahiyat Önlisans) kaynak kitap alacaksanız ve yukarıdaki dersler yoksa, ya da bir kısmı var bir kısmı yoksa, o kaynağın sizlere çok yararlı olacağını düşünmüyoruz. Kitaplarımızı nerelerde bulabilirsiniz?

DHBT 1, DHBT 2 (İhl düzeyi) DHBT 2 (Önlisans düzeyi) soru bankası kitaplarımızı Türkiye’deki bütün Diyanet Vakıf Yayınevlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca birçok müftülük yayınevinden de alabilirsiniz. Eğer kitapçılarda arayıp bulamıyorsanız, kitapçıları bilgilendirmenizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Kitaplarımızda, mail adreslerimiz ve telefon numaralarımız mevcuttur. 

ÇOK ÖNEMLİ
Şu anda piyasadaki DHBT 1 ve DHBT 2 ile ilgili bütün kitaplar birbirlerinin MUADİLİDİR. Yani birbirlerine çok benzer. Zaten birçoğu da sınava girecek adayların ellerinde olan kaynaklar. Sınava yaklaşık 250 bin kişi girecekse, zaten MUADİL kaynaklar en az 150 bin adayda mevcuttur. Ancak elinizdeki bu DHBT kitabı ve diğer iki DHBT SORU BANKASI kitaplarımız ALTERNATİF kitaplardır. Çünkü bu kitaplar, incelediğinizde göreceksiniz ki, yeni sisteme yönelik hazırlanmıştır. Daha önceki dönemlerde, YETERLİLİK kitaplarımız mevcut olmadığından, dönüşüm sözkonusu değildir. Bütün kitaplarımız sıfırdan, direk kaynaklarından hazırlanmış ve sizlere sunulmuştur.

Unutmayın!!! Elinizdeki ve piyasadaki kitapların, ALTERNATİFİ olan KAYNAK arıyorsanız, DHBT ve DHBT 2 SORU BANKASI kitaplarımızı tercih etmelisiniz. Çünkü bizim MUADİLİMİZ yok… 

DDY Yayınları olarak çıkardığımız DHBT -2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi), Soru bankası ve Konu anlatımlı soru bankası yukarıdaki dersler ve kaynaklar dikkate alınarak, ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.

DHBT 1 Ortak (İlahiyat, Önlisans, İhl), DHBT 2 (İhl Düzeyi), DHBT 2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi) Soru bankası kitaplarımızın alandaki eksikliği doldurmasını ümit ediyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.

 Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com

DDY YAYINLARI

 

 

 

 

Kategoriye ait diğer kitaplar
2017 MBSTS Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Konu Anlatımlı ve Soru Bankası 2 Kitap Seti Ahsen Kitap Yayınları Paket 1 Detaylar
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayıncılık -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayıncılık -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayınları -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayınları -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT 1-2 Hazırlık Kitabı+Soru Bankası 2 Kitap Seti Kitap Dünyası Yayınları Detaylar
DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Soru Bankası Seti 3 Kitap DDY Yayınları Detaylar
2016 DHBT1 ve 2 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Kitap Seti Seyit Badır Dhbt Yayınları Detaylar
2016 DHBT Hazırlık Kitabı+Soru Bankası 2 Kitap Seti Yedibeyza Yayınları-Mehmet Ümütli Detaylar
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 2 Kitap Ahsen Kitap Yayınları Detaylar
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 2 Kitap Ahsen Kitap Yayınları Detaylar
 
Göl Kitap Bilişim Teknoloji Hizmetleri Pazarlama -
Telefon: 0(212) 709 57 49 - 0(850) 333 5749
Mahmutbey Merkez Mah. Yeşim Sok. No:1 Dükkan 2 Mahmutbey - Bağcılar / İSTANBUL
Sınavlara hazırlık kitapları Online Alışveriş Mağazası.
Copyright © 2011 - 2015 Kitapalalim.com