Kategoriler
Alışveriş Sepetim
Sepetiniz boş..
Üye Girişi
Email :
Şifre :
   
Üye Ol | Şifremi Unuttum
Kampanyadakiler
Çok Satılanlar
2016 Polis Meslek Hukuku ve Mevzuatı Komiser Yardımcılığı Misyon Koruma Konu Anlatımlı Modüler Set Son Baskı-Mehmet Akdeniz-Murat Yayınları-Kargo Bedava2017 Antrenmanlarla Matematik 1 Birinci Kitap Antrenman Yayıncılık2016 DHBT Hazırlık Kitabı+Soru Bankası 2 Kitap Seti Yedibeyza Yayınları-Mehmet Ümütli2016 DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Hazırlık Kitabı MBSTS - Yeterlilik - Yedibeyza Yayınları - Mehmet Ümütli2016 KPSS Lise ve Önlisans Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı Pegem Yayınları2016 Evveliyat KPSS Tarih 44 Deneme Sınavı İsem Yayınları 2017 YGS Şahane Tek Kitap Konu Anlatımlı Soru Bankası Hediyeli Akıllı Adam Yayınları2016 KPSS Evveliyat Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık2017 KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set Pegem Yayınları-Kargo Bedava2016 Evveliyat KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Ders Notları Seti 5 Kitap İsem Yayınları
Son Eklenen Ürünler
Okyanus Yayınları LYS Türk Dili Ve Edebiyatı 20 Deneme Ema Ofis Zebranın Çizgileri ÖzellikleriHayy Kitap Fesleğen 2017 ÖABT Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 1001 Çözümlü Soru Pelikan YayınlarıNobel Yaşam Yayınları En Popüler 101 Oyun Terapisi Tekniği Tutku Yayınevi Beyninizin Gücünü KeşfedinTutku Yayınevi Olumlu Düşüncenin GücüTutku Yayınevi Endişeyi BırakMikado Yayınları Okusun Da Büyüsün! Gezegen Yayıncılık LYS Kimya Soru Gezegeni
Son Gezdiğiniz Ürünler
Henüz Gezdiğiniz Ürün Bulunmuyor
50 TL Üzeri Kargo Bedava
Peşin Fiyatına 4 Taksit
Kargo Fiyatları
Aras Online Kargo Takip
Sürat Online Kargo Takip
Facebook Takip
Kelepir Ürünler
Aras Kargo Kapıda Ödeme
Ahsen Yayınları DHBT Seti
Ahsen Yayınları Sipariş Hattı
Haberler
Yargı Yayınevi 2017 Kitapları Yargı Yayınevi 2017 Kitapları
Pegem Yayınları 2017 Kitapları Pegem Yayınları 2017 Kitapları
Yediiklim Yayıncılık 2017 Kitapları Yediiklim Yayıncılık 2017 Kitapları
Uzman Kariyer Yayınları 2017 Kitapları Uzman Kariyer Yayınları 2017 Kitapları
İhtiyaç Yayıncılık 2017 Kitapları İhtiyaç Yayıncılık 2017 Kitapları
Beyaz Kalem Yayınları 2017 Kitapları Beyaz Kalem Yayınları 2017 Kitapları
İsem Yayınları 2017 Kitapları İsem Yayınları 2017 Kitapları
Data Yayınları 2017 Kitapları Data Yayınları 2017 Kitapları
Lider Yayınları 2017 Kitapları Lider Yayınları 2017 Kitapları
Kitapalalim.com’a hoş geldiniz! Kitapalalim.com’a hoş geldiniz!
Ürünler / MBSTS-DHBT Sınav Kitapları/ DHBT Kitap Setleri
  2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava
%38
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava
Resmi büyütmek için tıklayın
ISBN / BARKOD : 9786056059876
Yayın Evi : DDY Yayınları
Piyasa Fiyatı : 135.00 TL
İndirimli Fiyatı : 85.00 TL
Kdv Oranı : Kdv Dahil
Toplam : 85.00 TL
Kargo Ücreti : Türkiye'nin Her Yerine 5 TL
Kampanya İndirim : Bu ürün indirimdedir
Teslim Süresi :
Bu ürünü : World karta 7.93 TL. den başlayan fiyatlarla 12 taksite alabilirsiniz
 
Ürün Bilgisi
 
Taksit Seçenekleri
 
Yorumlar
 
Tavsiye Et
 
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava

 Aynı Gün Hızlı Kargo  

Saat 18:00 Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Hızlı Gönderi. 

2016 SGK Sosyal Güvenlik Kurumu Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatımlı Soru Bankası Pegem Yayınları-Kargo Bedava

Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com

2016 DHBT 1 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Soru Bankası DDY Yayınları

Son yıllarda ülkemizde birçok kurumda olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda da personel alımında objektif kriterlere dayalı mesleki seçme sınavları yapılmaktadır. İlk olarak Diyanet Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) veya Yeterlik adıyla başlayan süreç artık DHBT adıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi sınavı şeklinde devam etmektedir. Bu değişiklik sadece basit bir isim değişikliği olmayıp, sınav tarzının, soru tiplerinin ve kaynak kullanımıyla ilgili birçokdeğişikliği de beraberinde getirmektedir.

Yeterlik sınavları Diyanet İşleri Başkanlığı adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktaydı. Ancak mart 2014 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığı ÖSYM ile bir protokol imzaladı. Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alım sınavlarını iki yılda bir kere yapacak.
Bu sınavlar ÖSYM sistemine uygun olarak yapılacak. Sınavlarda, ÖSYM’nin sınav soru stillerine uygun sorular sorulacak. Yeni sınav sisteminin adı da Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınav yani kısaca, DHBT olmuştur. Personel alımı iki aşamadan meydana gelecek. Birinci aşamada adaylar, KPSS genel kültür ve genel yetenek sınavına gireceklerdir. Tabii bu sınav da ÖSYM tarafından yapılacaktır.

İkinci aşamada ise DHBT – 1 ve DHBT – 2 Sınavları yapılacaktır. DHBT – 1 ve DHBT – 2 sınavlarının her birinde adaylara 20 soru sorulacaktır. DHBT – 1 sınavına girecek adaylar, lisans son sınıf ve mezunları, önlisans son sınıf ve mezunları ve İHL son sınıf öğrencileri ve mezunlarıdır. DHBT – 1 sınavına girecek olan bütün adaylara, aynı kaynaktan 20 soru sorulacaktır. DHBT Sınavları iki yılda bir kere yapılacaktır. Bu sınavlardan alınan puanlar iki yıl geçerliolacak ve Diyanet İşleri Başkanlığı iki yıl boyunca alacağı personeli bu sınavdaki başarısına göre belirleyecektir.

ÖSYM’nin yaptığı bütün sınavlarda, yanlış yapılan soruların, doğru soruları götürüyor olmasıdır. Bazen, 4 yanlış bir doğruyu götürüyor, bazen de, 3 yanlış bir doğruyu götürüyor. Bu konuya da adaylarımızın dikkat etmesi gerektiğini düşünüyoruz. DHBT – 1 sınavı ile ilgili ÖSYM’nin yaptığı açıklamalar ışığında, adaylar aşağıdaki konulardan ve kaynaklardan sorumlu tutulacaklardır.
1. İnanç Esasları (İlmihal, TDV)
2. İbadet Esasları (İlmihal, TDV)
3. Kur’an-ı Kerim ve Anlam Bilgisi, Tecvit (Kur’an Yolu Türkçe meal ve Tefsiri, Komisyon,Diyanet İşleri Başkanlığı Yay., Ankara,2006)
4. Siyer (İbrahim Sarıçam, Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Diyanet İşleri Başkanlığı Yay., Ankara, 2004. Hamidullah, Muhammed, İslam Peygamberi, İstanbul, 2003)
5. İslam Ahlakı (İlmihal, TDV)


DHBT sınavlarına hazırlanırken sizlere önerimiz;
1. Konu anlatımlı kitaplar yerine, belirlenen kaynaklardan konuları öğrenmeye çalışınız.Sonrasında konu anlatımlı kitabımıza çalışarak öğrendiğiniz bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Ancak sınava kadar çalışacağınız kaynakların çok olduğunu ve zamanınızın yetmeyeceğini düşünüyorsanız konu anlatımlı soru bankamızdan yararlanmanızı öneririz. Konu anlatımlı soru bankamızı güvenle kullanabilirsiniz. Çünkü elnizdeki bu kitap sınavda sorumlu olunan kaynaklara bağlı kalınarak hazırlanmış özet çalışmadır. Kaynakların dışına çıkılmadan ancak özet bilgiler alınarak oluşturulmuştur.
2. Soru bankası alacaksanız, soruların 5 şıklı olmasına dikkat ediniz.
3. Alacağınız soru bankasındaki sorularda, yorum soruları var mı? Paragraf soruları kullanılmış mı? Bilgiyi kullanmaya yönelik soru tipleri mevcut mu? Bilgi soruları hazırlanmışmı? ÖSYM’nin bu tarz soruları bütün sınavlarda kullandığını biliyoruz. ÖSYM’nin yapacağı sınavla ilgili yayınladığı bir soruyu burada sizinle paylaşarak önerilerimizin ne kadar önemliolduğunu göstermek isteriz.


Mart 2014 ÖSYM’nin Yayınladığı Örnek Soru
Hz. Peygamber’in Mekke’den Medine’ye hicreti, sadece bir mekan değişikliği olarak görülmemelidir. İslam tarihinde yen i bir dönemin başlangıcı sayılan Hicret’in, siyasi ve sosyal açıdan da önemli neticeleri olmuştur.

Buna göre,
I. İslam’ın devletleşme sürecinin temelleri atılmıştır.
II.İslam’a açıktan tebliğ dönemi başlatılmıştır.
III.İslam’ın özgürce yaşanacağı bir ortam oluşturulmuştur.
IV.İslam’ın kurumsal bir yapıya dönüşme süreci başlatılmıştır.
Yargılarından hangileri Hicret’in sonuçları arasında gösterilebilir?
A) Yalnız II
B) I-IV
C) II-III
D) I-III-IV
E) I-II-III-IV

4. Kaynakları okumadan, testleri çözmeyiniz. Önce kaynakları okuyup konu anlatımlı soru bankamızdan bilgilerinizi pekiştirip sonra testleri çözünüz, çözdüğünüz testlerdeki hataları-nız için, kaynağa geri dönüp, o konuyu tekrar okuyarak, eksik bilgilerinizi tamamlayınız. Diyanet İşleri Başkanlığının sınavlarına yönelik yapılan konu anlatımı ve soru bankası kitaplarının çokluğu malumunuzdur. Piyasada, 3-4 yıl önce yazılmış kitapların kapakları
değiştirilerek DHBT 2014 şeklinde ibarelerle piyasaya sürüldüğünü üzülerek izlemekteyiz.    bu konuda adayların dikkatli olmalarını,seçici davranmaları gerektiğini sürekli gündemde tutmaya çalışıyoruz. DHBT ile ilgili gerçek ve doğru bilgileri, sitelerimizden takip edebilirsiniz.

DDY Yayınları olarak çıkardığımız DHBT – 1 Konu Anlatımlı Soru Bankamız, yukarıdaki konular ve kaynaklar dikkate alınarak, ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmış kitaptır. DHBT 1 ve DHBT 2 Soru bankası ve Konu anlatımlı soru bankası kitaplarımızın alandaki eksikliği doldurmasını ümit ediyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.

Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com

 

DDY YAYINLARI

 

Aynı Gün Hızlı Kargo  

Saat 18:00 Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Hızlı Gönderi.

2016 DHBT 2 Ortaöğretim Konu Anlatımlı Soru Bankası DDY Yayınları

Elinizdeki konu anlatımlı soru bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT-2 İhl düzeyi) ortaöğre tim müfredatına yönelik hazırlanmıştır. DHBT-2 Soru Bankası, İhl müfredatındaki Tefsir, Hadis, Fıkıh, İslam Tarihi, Kelam, Karşılaştırmalı Dinler Tarihi ve Dini Hitabet derslerinin bütün konu ve kazanımlarını içermektedir.

Soru bankasıhazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış, özetleri çıkarılmış, konular görsel içeriklerle desteklenmiş ve önemli görülen bölümler soru haline dönüştürülmüştür.

Kitabın Hazırlanmasında Nelere Dikkat Edildi?
Bizler hem DHBT-1’i hem de DHBT-2’yi hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu soruların nasıl olduğu konusunda yaklaşık bir ay araştırma yaptık. Hazırladığımız konu anlatımlarını önemli gördüğümüz yerlerden seçmeye özen gösterdik. Sorularımızı ise ÖSYM’nin soru tiplerine uygun hazırlamaya çalıştık. Bu soru bankasındaki soruları çözerek, hem bilgi içeriğine hakim olacaksınız, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

Sınava Nasıl Hazırlanmalıyım?
Elinizdeki konu anlatımlı soru bankası, İHL Müfredatına yönelik 7 ders kitabı ve çeşitli kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Bu kaynakların toplamı yaklaşık olarak 1400 sayfadır. 1400 Sayfalık bir kaynak taranmış, kazanımlar ve konulara yönelik hemen hemen sorulabilecek her konu soru haline getirilmiştir. Sizlere düşen, öncelikle bu kaynakları okumaktır. Örneğin tefsir kitabı, yaklaşık 200 sayfadır. Öncelikle 200 sayfalık tefsir kitabını baştan sona anlayarak okumanız yararlı olacaktır. Ancak zamanınız azsa veya okuduklarınızı hızlı bir şekilde tekrarlamak isterseniz konu anlatımlarını okumanız tavsiye olunur. sonra da soru bankasındaki tefsir dersi ile ilgili testleri çözmeniz gerekmektedir. Daha sonra, cevap anahtarlarıyla karşılaştırıp, yanlış olan cevapları tespit edin. Yanlış cevapların hangi konularla ilgili olduğunu bulunuz ve o konuları, konu anlatımlı soru bankamızdan kitabınızdan tekrar tekrar okuyunuz. Böylece o bölüm ile ilgili çalışmalarınızı tamamlamış olacaksınız.

Sınava Kaç Kişi Girecek ve Kimler Sınavı Kazanacak?
Bu sınava yaklaşık olarak 250 bin kişinin girmesi beklenmektedir. 250 bin kişiden en yüksek puanı alan kişilerin DİB tarafından kadroya alınacağı unutulmamalıdır. Bu açıdan, sizlerin hedefi 70 puan almak değil, en yüksek puanı almak olmalıdır.

Son Söz..
Değerli adaylar;
Seçimlerinizin başarılı olup olmayacağınızı etkileyeceğini unutmayınız.
DDY Yayınları ekibi olarak sizlere gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyoruz.

Unutmayınız ki,
“Başarı merdivenlerini elleriniz cebinizde çıkamazsınız”
“İnsan için kendi çalıştığından başkası yoktur” (Necm 39)

Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com

DDY YAYINLARI

 

 

Aynı Gün Hızlı Kargo  

Saat 18:00 Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Hızlı Gönderi.

 2016 DHBT 2 Ortaöğretim Soru Bankası DDY Yayınları

Elinizdeki konu anlatımlı soru bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT-2 İhl düzeyi) ortaöğre tim müfredatına yönelik hazırlanmıştır. DHBT-2 Soru Bankası, İhl müfredatındaki Tefsir, Hadis, Fıkıh, İslam Tarihi, Kelam, Karşılaştırmalı Dinler Tarihi ve Dini Hitabet derslerinin bütün konu ve kazanımlarını içermektedir.

Soru bankasıhazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış, özetleri çıkarılmış, konular görsel içeriklerle desteklenmiş ve önemli görülen bölümler soru haline dönüştürülmüştür.

Kitabın Hazırlanmasında Nelere Dikkat Edildi?
Bizler hem DHBT-1’i hem de DHBT-2’yi hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu soruların nasıl olduğu konusunda yaklaşık bir ay araştırma yaptık. Hazırladığımız konu anlatımlarını önemli gördüğümüz yerlerden seçmeye özen gösterdik. Sorularımızı ise ÖSYM’nin soru tiplerine uygun hazırlamaya çalıştık. Bu soru bankasındaki soruları çözerek, hem bilgi içeriğine hakim olacaksınız, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

Sınava Nasıl Hazırlanmalıyım?
Elinizdeki konu anlatımlı soru bankası, İHL Müfredatına yönelik 7 ders kitabı ve çeşitli kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Bu kaynakların toplamı yaklaşık olarak 1400 sayfadır. 1400 Sayfalık bir kaynak taranmış, kazanımlar ve konulara yönelik hemen hemen sorulabilecek her konu soru haline getirilmiştir. Sizlere düşen, öncelikle bu kaynakları okumaktır. Örneğin tefsir kitabı, yaklaşık 200 sayfadır. Öncelikle 200 sayfalık tefsir kitabını baştan sona anlayarak okumanız yararlı olacaktır. Ancak zamanınız azsa veya okuduklarınızı hızlı bir şekilde tekrarlamak isterseniz konu anlatımlarını okumanız tavsiye olunur. sonra da soru bankasındaki tefsir dersi ile ilgili testleri çözmeniz gerekmektedir. Daha sonra, cevap anahtarlarıyla karşılaştırıp, yanlış olan cevapları tespit edin. Yanlış cevapların hangi konularla ilgili olduğunu bulunuz ve o konuları, konu anlatımlı soru bankamızdan kitabınızdan tekrar tekrar okuyunuz. Böylece o bölüm ile ilgili çalışmalarınızı tamamlamış olacaksınız.

Sınava Kaç Kişi Girecek ve Kimler Sınavı Kazanacak?
Bu sınava yaklaşık olarak 250 bin kişinin girmesi beklenmektedir. 250 bin kişiden en yüksek puanı alan kişilerin DİB tarafından kadroya alınacağı unutulmamalıdır. Bu açıdan, sizlerin hedefi 70 puan almak değil, en yüksek puanı almak olmalıdır.

Son Söz..
Değerli adaylar;
Seçimlerinizin başarılı olup olmayacağınızı etkileyeceğini unutmayınız.
DDY Yayınları ekibi olarak sizlere gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyoruz.

Unutmayınız ki,
“Başarı merdivenlerini elleriniz cebinizde çıkamazsınız”
“İnsan için kendi çalıştığından başkası yoktur” (Necm 39)

Sipariş Tel : 0553 301 62 13

Mail: info@kitapalalim.com


DDY YAYINLARI

 

Kategoriye ait diğer kitaplar
2017 MBSTS Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Konu Anlatımlı ve Soru Bankası 2 Kitap Seti Ahsen Kitap Yayınları Paket 1 Detaylar
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayıncılık -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayıncılık -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap DDY Yayınları -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayınları -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 3 Kitap Ahsen Kitap Yayınları -Kargo Bedava Detaylar
2016 DHBT 1-2 Hazırlık Kitabı+Soru Bankası 2 Kitap Seti Kitap Dünyası Yayınları Detaylar
DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Soru Bankası Seti 3 Kitap DDY Yayınları Detaylar
2016 DHBT1 ve 2 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Kitap Seti Seyit Badır Dhbt Yayınları Detaylar
2016 DHBT Hazırlık Kitabı+Soru Bankası 2 Kitap Seti Yedibeyza Yayınları-Mehmet Ümütli Detaylar
2016 DHBT Önlisans Adayları İçin Ful Set 2 Kitap Ahsen Kitap Yayınları Detaylar
2016 DHBT Ortaöğretim Adayları İçin Ful Set 2 Kitap Ahsen Kitap Yayınları Detaylar
 
Göl Kitap Bilişim Teknoloji Hizmetleri Pazarlama -
Telefon: 0(212) 709 57 49 - 0(850) 333 5749
Mahmutbey Merkez Mah. Yeşim Sok. No:1 Dükkan 2 Mahmutbey - Bağcılar / İSTANBUL
Sınavlara hazırlık kitapları Online Alışveriş Mağazası.
Copyright © 2011 - 2015 Kitapalalim.com